Kraina wielkich jezior w Kanadzie

Jezioro Górne, Jezioro Górne,

Kanada może się poszczycić dużą ilością spektakularnych i godnych podziwu jezior. Terytorium tego kraju zostało bardzo hojnie wyposażone pod względem bogactwa wodnych atrakcji środowiska naturalnego.

Największymi i zarazem najbardziej imponującymi zbiornikami słodkowodnymi w Kanadzie są jeziora graniczące z USA, a mianowicie: Jezioro Górne, Jezioro Huron, Jezioro Erie oraz bez wątpienia Jezioro Ontario. Są to niezwykłe zbiorniki, które przyciągają całe rzesze turystów spragnionych wspaniałych, kojących i wyciszających krajobrazów.
Jeziorami, które leżą wyłącznie na terytorium Kanady i również wprawiają w pozytywne zdumienie podróżnych są: Wielkie Jezioro Niedźwiedzie, Wielkie Jezioro Niewolnicze, Jezioro Athabaska, Jezioro Reniferowe, Jezioro Winnipegi i mnóstwo mniejszych zbiorników wodnych.
Jeziora w Kanadzie charakteryzują się niepowtarzalnym czarem i urokiem. Krystalicznie czyste tafle wody w połączeniu z niepowtarzalną fauną oraz florą stanowią doskonałe warunki do relaksującego i efektywnego wypoczynku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii