Nazistowskie napisy na murze polskiego kościoła w Kanadzie

Krzyż Krzyż

Obraźliwe napisy czekały na polskich wiernych, którzy w niedzielny poranek (11 listopada) pojawili się na mszy świętej w kościele pw. św. Kazimierza w Vancouver.

Wandale wymalowali na fasadzie świątyni ogromne napisy w jaskrawych kolorach. Hasła głosiły "Nazi raus" (naziści wynocha) oraz "refugee welcome" (witamy uchodźców) oraz „Antifa”. Ten ostatni oznacza radykalny lewicowy ruch antyfaszystowski. Pojawił się także znak zakazu oraz falanga, będą symbolem Obozu Narodowo-Radykalnego i Narodowego Odrodzenia Polski. Polacy mieszkający w Vancouver są zniesmaczeni tym wydarzeniem. Mówią, że w Kanadzie niesłusznie uchodzą za mieszkańców drugiej kategorii, wręcz ludzi z marginesu. Napisy na kościelnym murze powstały najprawdopodobniej w związku z odbywającym się w Warszawie Marszem Niepodległości.
Więcej w tej kategorii: « Kraina wielkich jezior w Kanadzie

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii