Jest wyrok dla Polaków, którzy zabili niemieckiego muzyka

Przestępstwo w Niemczech Przestępstwo w Niemczech

Dwóch Polaków, którzy dwa lata temu śmiertelnie pobili i zgwałcili niemieckiego muzyka usłyszało wyrok sądu. Zostali skazani na 13 i 14 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w lutym 2016 roku. Jim Reeves Nyasani, lider niemieckiego zespołu Squeezer nocował w tym samym hostelu, co dwóch Polaków. Wszyscy znaleźli się w jednym, sześcioosobowym pokoju. Według zeznań muzyk miał zaproponować Polakom seks, co nie spodobało się mężczyznom. Doszło do szarpaniny. Polacy, będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, pobili lidera niemieckiego zespołu, a gdy był nieprzytomny - zgwałcili nogą od krzesła. Po wszystkim jak gdyby nigdy nic, poszli spać. Ciało ofiary znaleziono następnego dnia rano, ale sprawców brutalnego morderstwa nie było już w hostelu.
 

Jednego z mężczyzn, 23-latka, policja zatrzymała trzy tygodnie po zdarzeniu i od razu przyznał się do winy. Drugi, starszy, przebywał w Barcelonie i w ręce wymiaru sprawiedliwości dostał się dopiero rok po dokonaniu zbrodni. Twierdził, że jest niewinny. Sąd skazał jednego z nich na 13, a drugiego na 14 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii