Płaca minimalna w Niemczech wzrośnie od nowego roku

Płaca minimalna w Niemczech Płaca minimalna w Niemczech

Od przyszłego roku w Niemczech płaca minimalna wzrosnąć ma dwukrotnie. Dolny próg zostanie podwyższony z obecnej 8,84 EUR za godzinę do 9,19 EUR.

Mimo dobrze rozwijającej się gospodarki, wciąż wiele osób w Niemczech żyje na granicy ubóstwa. Statystyki pokazują, że może być to nawet jedna piąta ludności. Takie dane stanęły za decyzją rządu federalnego w sprawie podniesienia płacy minimalnej od 1 stycznia 2019 roku.

To jednak nie koniec podwyżek. Od początku 2020 płaca minimalna wynosić ma 9,35 EURO. Nie milkną jednak głosy, że płaca minimalna w Niemczech wciąż jest na zbyt niskim poziomie i nie chroni dostatecznie przed ubóstwem.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii