Zasiłki dla bezrobotnych do odbioru w… niemieckich marketach

Market Market

Już niebawem w całych Niemczech będzie można pobrać zasiłek dla bezrobotnych w kasie supermarketu. Aktualnie możliwość taką wprowadziło dziewięć miast.

Zasiłki w ten sposób odbierać można m.in. w Monachium, Dortmundzie, Oberhausen, Salzgitter i Wolfsburgu. Możliwość taką wprowadzono w 300 sklepach, a bezrobotni skorzystali z niej ponad dwa tysiące razy, wypłacając ponad pół miliona euro. Taka forma skierowana jest przede wszystkim do osób, które są długotrwale bezrobotne, znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebują pieniędzy.

Dotychczas zasiłek można było wypłacać z automatów znajdujących się w urzędach pracy i agencjach pośrednictwa pracy. Takie rozwiązanie było jednak zbyt kosztowne, przede wszystkim ze względu na awaryjność urządzeń.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii