Policjanci uczą się polskiego w Holandii

Tablica Szkolna Tablica Szkolna

Polska społeczność skupiona w okolicach Hagi wciąż się rozrasta. Wychodząc temu naprzeciw miejscowi funkcjonariusze policji przeszli kurs języka polskiego.

Oprócz języka policjanci poznawali też polskie tradycje i zwyczaje. Wszystko po to, aby poprawić komunikację z liczącą już blisko 20 tysięcy polską społecznością skupioną w Hadze i okolicach. Kurs, w którym wzięło udział 17 funkcjonariuszy trwał trzy miesiące. Celem było opanowanie podstaw polskiego, aby likwidować barierę językową i zwiększyć zaufanie do lokalnej policji.

Kurs obejmował dziesięć lekcji, a także zadania domowe do wykonania. Oprócz tego zorganizowano wizyty w firmach i instytucjach, które zatrudniają Polaków.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii