Podejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynek

Nie ma podstaw do obaw o to, że mięso z chorych polskich krów trafiło na rynek w Holandii - tak wynika z zapewnień Holenderskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich (NVWA).

Pod koniec stycznia media obiegła wiadomość o tym, jak w Polsce skupuje się i zabija w rzeźniach chore krowy, mięso sprzedając m.in. do sklepów. Skandal związany z tego typu praktykami w ubojniach zgłoszono do unijnego systemu ostrzegania o niebezpiecznej żywności. Rzeczniki NVWA uspokaja jednak, że na liście nie ma Holandii.

Nielegalne rzeźnie wywoziły mięso z chorych krów do 12 krajów na terenie Unii Europejskiej. Według szacunków na rynek trafiło 2500 kg podejrzanego mięsa, z czego 800 kg najprawdopodobniej sprzedano do Francji.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii