Góralski folklor - umiłowanie tradycji przez ludzi gór

Góralski folklor w Zakopanem Góralski folklor w Zakopanem

Górale z dziada, pradziada przekazują sobie wartości oraz tradycje, które stanowią dla nich prawdziwą świętość. To właśnie dzięki tak silnemu umiłowaniu tradycji przez ludzi gór możemy dzisiaj cieszyć się ty, jak wspaniale, w chwili obecnej wygląda góralski folklor. Okazuje się bowiem, że swoją turystyczną atrakcyjność, zarówno samo Zakopane, jak i całe Podhale zawdzięcza właśnie wyjątkowemu folklorowi.

Górale są bardzo specyficzną grupą społeczną, która cechuje się głęboką religijnością, prawdziwą, polską gościnnością oraz ogromna radością. Te wszystkie cechy widocznie uzewnętrzniają się w ich folklorze, który emanuje pozytywnymi barwami, wesołymi przyśpiewkami oraz dynamicznymi tańcami. Górale cenią sobie bowiem dobrą zabawę, która koniecznie musi zostać okraszona dźwiękiem skrzypiec i spontanicznymi gwizdami.
Góralski folklor za sprawą pozytywnej energii, jaką wnosi w każde miejsce, starannie, ręcznie wykonanych strojów oraz niepowtarzalnej gwarze stał się słynny na cały świat. Turyści ściągający na Podhale mają nadzieję nie tylko zobaczyć monumentalne szczyty Tatr, ale również poznać prawdziwy folklor polskich górali. Naturalnie górale, którzy lubią ceprowskie "dudki" zawsze eksponują swój folklor, demonstrują ludowa tradycję przejawiającą się w potrawach, mowie oraz gościnie, aby zjednywać sobie coraz to większe grono zadowolonych klientów. Podhalański folklor jest więc przyczyną zachwytów dla turystów oraz powodem wysokiego obrotu turystycznego dla górali, szczególnie w porze zimowej. Wówczas to góralskie, dawne tradycje, takie jak jazda na saniach, czy kuligi są jeszcze bardziej doceniane przez gości.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii