Odzyskanie niepodległości przez Polskę będą świętować także w Nowym Jorku

Niepodległość Polaków Niepodległość Polaków

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczczą także obywatele innych krajów. Uchwałę ustanawiającą 11 listopada Dniem Niepodległości Polski podjęła Rada Miasta Nowego Jorku.

Wspomnianą uchwałę podjęto z inicjatywy Roberta Holdena. Radny podkreślał, że większość swojego dzieciństwa spędził z Amerykanami polskiego pochodzenia, którzy mieszkali w dzielnicy Queens. Dokument przyjęty przez radę Nowego Jorku przypomina o tym, jak po zaborach Polska odzyskała niepodległość.
Nie jest to jednak jedyny polski akcent w Nowym Jorku. Rada postanowiła również, że 11 października będzie Dniem Kazimierza Puławskiego, a 15 października Dniem Tadeusza Kościuszki.

Więcej w tej kategorii: Mesa Verde - Park Narodowy w USA »

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii