Mesa Verde - Park Narodowy w USA

Mesa Verde Mesa Verde

Mesa Verde to Park Narodowy, który jest ogromną chlubą całych Stanów Zjednoczonych. Park ten znajduje się na imponującej wysokości 2300 metrów n. p. m., na płaskowyżu, który nosi dokładnie taka samą nazwę. Park ten jest tym bardziej atrakcyjny, że do dzisiaj skrywa jedną z największych zagadek archeologicznych w historii. Tą zagadką nurtującą naukowców i nie tylko jest opuszczone miasto Indian Anasazi - Cliff Palace.

Imponujące, zagadkowe miasto zostało wzniesione w ścianie kanionu na między VI a XIV wiekiem naszej ery. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że mieszkańcy tego terenu w XIX wieku nagle i z nieznanych przyczyn opuścili swoje miejsce zamieszkania.
Na terenie tego parku nadal znajdują się miejsca, które stanowią miejsca święte oraz miejsca cmentarne, które są honorowane tak przez dzisiejszych, jak przez dawnych Indian. Mesa Verde ze względu na swoje piękno oraz zagadkową naturę, jak i wiele miejsc stanowiących o historii i tradycji Indian, jako pierwsze zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Zazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyPolskie kosmetyki doceniane w EuropieZazdrość przyczyną dramatu w Anglii. Polak aresztowanyMniej lotów z Warszawy do AmsterdamuW Wielkiej Brytanii powstaje największy Primark na świecieAuto Polaków wpadło do kanału w Holandii. Wszyscy zginęliPodejrzane mięso z Polski nie trafiło na holenderski rynekMłody Polak ofiarą wychłodzenia w Holandii